Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Do Android Market trafiła właśnie aplikacja Virtualo na Androida. Od tej pory posiadacze smartfonów i tabletów takich jak Samsung, HTC, LG, Toshiba czy Sony Ericsson będą mieli dostęp do swojej biblioteki poprzez wygodny czytnik z ośmioma bezpłatnymi tytułami na start. Firma planuje dalszy rozwój aplikacji, w tym również obsługę formatu MOBI oraz audiobooków, udostępni także mobilną księgarnię. „Pracujemy nad uruchomieniem księgarni na urządzenia mobilne, która będzie połączona z aplikacją na Androida i będzie również dostępna przez przeglądarki internetowe” – mówi Mariusz Prema, Dyrektor IT w Virtualo. W maju 2011 Virtualo udostępniło aplikacje na iPada i iPhone’a, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Aplikacja Virtualo umożliwia dostęp do największej polskojęzycznej bazy e-booków zawierającej ponad 30 000 produktów cyfrowych, w tym nowości wydawnicze i bestsellery 200 wydawnictw, a także ponad 6 tysięcy bezpłatnych tytułów. Jest to obecnie największa baza e-contentu w Polsce. Aplikacja umożliwia czytanie e-booków w formatach PDF i EPUB w języku polskim, zarówno niezabezpieczonych, jak również zawierających zabezpieczenie Adobe DRM. Aplikacja zapewnia wiele możliwości dostosowania jej wyglądu i działania do preferencji Użytkownika, np. wybór rodzaju i wielkości czcionki czy kolorów nagłówków. Systematycznie pojawiać się będą kolejne atrakcyjne funkcje.

Poprzez aplikację można bezpośrednio połączyć się ze swoim kontem w księgarni Virtualo i pobrać e-booki do biblioteki Użytkownika, za co nie jest pobierana licencja Adobe DRM. Dopiero w momencie pobrania książki do zakładki „Moja półka” liczba licencji jest uaktualniana i można przystąpić do czytania. Podział ten został zastosowany, aby umożliwić Czytelnikom wybór, które z e-booków chcą czytać akurat na swoim smartfonie czy tablecie.

Jak wynika z raportu Internet Standard „Mobile 2011” dotyczącego m.in. danych na temat udziału poszczególnych systemów mobilnych w rynku, wyraźnie widać trend wzrostowy odnośnie liczby urządzeń mobilnych z systemem Android. Obecnie stanowią one ok. 17% rynku, ale ich udział dynamicznie rośnie. Z danych portalu Telepolis.pl wynika, że obecnie w rękach polskich użytkowników jest około 600–650 tys. iPhone’ów i około miliona telefonów z systemem Android.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE