Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Firma ESET udostępniła wersje testowe najnowszej edycji swoich rozwiązań - programu antywirusowego ESET NOD32 Antivirus 6 oraz pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security 6. Nowością, która może przypaść do gustu użytkownikom komputerów przenośnych, jest funkcja Anti-Theft – w razie kradzieży lub zgubienia laptopa program firmy ESET pozwala zlokalizować skradzioną maszynę, a nawet ustalić kto posługuje się urządzeniem.

Udostępnione kompilacje testowe ESET NOD32 Antivirus 6 oraz ESET Smart Security 6 to kolejne już wersje znanych rozwiązań przeznaczonych do ochrony komputerów użytkowników domowych i małych firm (do czterech stacji roboczych). Programy ESET, z których korzysta obecnie 3,5 miliona użytkowników w Polsce, również w najnowszych wersjach, zbudowano w oparciu o silnik antywirusowy i antyspyware ESET ThreatSense, wielokrotnie nagradzany za swoją skuteczność. Nowe wersje programów, podobnie jak dotychczasowe rozwiązania firmy ESET, przygotowano tak, aby ich praca pozostawała niezauważalna dla użytkownika. Z tego powodu już w wersje testowe ESET NOD32 Antivirus 6 oraz ESET Smart Security 6 przeprowadzają dogłębne skanowanie systemu, wtedy gdy użytkownik nie korzysta z komputera, a pliki pobierane z sieci są skanowanie w chwili ściągania ich na dysk komputera.
ESET Smart Security 6

Testowe wersje nowych programów antywirusowych ESET wykorzystują podczas pracy system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików ESET Live Grid (oparty na chmurze), znany z poprzedniej edycji aplikacji ESET. Dzięki niemu skanowanie komputera w poszukiwaniu wirusów realizowane jest szybciej - pliki raz sprawdzone przez program są przy kolejnych skanowaniach jedynie porównywane z wcześniejszym wzorcem. Jeśli dany zbiór został zmodyfikowany, to skanowanie jest powtarzane. Jeśli plik jest identyczny z wzorcem, który został uznany wcześniej przez program ESET za bezpieczny, to zbiór taki jest pomijany podczas skanowania. Wersje beta najnowszych kompilacji programów ESET korzystają także z systemu zapobiegania włamaniom HIPS, pozwalającego na wyjątkowo dokładne definiowanie wszystkich dozwolonych i zabronionych na danym komputerze działań. Dzięki HIPS możliwe jest m.in. zablokowanie możliwości przypadkowego lub celowego usunięcia konkretnego pliku systemowego. W wypadku pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security 6 integralnym elementem oprogramowania jest firewall, chroniący przed nieautoryzowanymi próbami dostępu do komputera i danych użytkownika. Zapora zapewnia także skuteczną ochronę podczas korzystania z banku internetowego czy podczas zakupów w sieci. ESET Smart Security 6 posiada również moduł kontroli rodzicielskiej, dzięki któremu możliwe jest określenie kategorii tematycznych witryn internetowych, do których najmłodsi użytkownicy komputera mogą mieć dostęp.

Nowością, zaprezentowaną już w testowych kompilacjach najnowszych rozwiązań ESET, jest funkcja Anti-Theft. Trafi ona co prawda wyłącznie do finalnej wersji ESET Smart Security 6, ale w wersji beta można ją testować także w ESET NOD32 Antivirus 6. Funkcja pozwala na lokalizowanie zaginionego lub skradzionego laptopa i wyświetlanie aktualnej pozycji na mapie. Anti-Theft pozwala również na uzyskanie dostępu do kamery internetowej wbudowanej w zaginiony laptop i wykonanie za jej pomocą zdjęcia lub serii zdjęć, bez wiedzy osoby korzystającej z urządzenia. Funkcja umożliwia także wykonywanie i zapisywanie zrzutów ekranu zaginionej maszyny.


Wersje testowe ESET Smart Security 6 oraz ESET NOD32 Antivirus 6 (w języku angielskim) można pobrać ze strony: www.eset.pl/Pobierz/Wersje_BETA/v6-beta


Firma ESET przypomina, że wersje beta nie posiadają jeszcze wszystkich funkcjonalności, które przewidziano dla wersji finalnych, dlatego testy ESET Smart Security 6 oraz ESET NOD32 Antivirus 6

1 Responses to Wersje testowe najnowszych zabezpieczeń od ESET

  1. Anonimowy Says:
  2. Nowość w internecie - PRZYPOMINACZ URODZIMOWY. Informacje od 1 czerwca na www.radosne.pl

    Zapraszam i polecam.

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE